Giełda pożyczek prywatnych – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Osoby zadłużone bardzo często poszukują dla siebie alternatywnych rozwiązań, ponieważ nie mogą sobie pozwolić na zaciągnięcie pożyczki z banku. W takich sytuacjach optymalnym wyjściem okazuje się giełda pożyczek prywatnych, dzięki której pieniądze można dostać od ręki, a są one przyznawane zarówno osobom zadłużonym, jak i tym z zajęciami komorniczymi. Szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku ma praktycznie każdy, dlatego wystarczy go poprawnie wypełnić i wybrać dla siebie indywidualnego pożyczkodawcę, u którego zaciągnie się konkretne zobowiązanie finansowe.
Pożyczki prywatne – czym konkretnie są?

Pożyczki prywatne są takim rodzajem pożyczek, których udzielają prywatne osoby, a nie banki czy też różnorakie instytucje pozabankowe. Często takie osoby nazywane są indywidualnymi inwestorami. W takich przypadkach nie sprawdza się baz dłużników oraz nie weryfikuje się dotychczasowej historii kredytowej. Pożyczka prywatna to szansa na uzyskanie dodatkowych pieniędzy dla tych osób, które mają spore problemy finansowe i nie mogą ubiegać się o kolejną pożyczkę w banku. Osoby zainteresowane nie muszą przedstawiać żadnych zabezpieczeń czy też hipoteki. Wystarczy jedynie weksel. Zbędne są także różnorodne zaświadczenia, w tym te o dochodach i zatrudnieniu.

Giełda pożyczek prywatnych – co to jest i jak działa?

Giełda pożyczek prywatnych to miejsce, w którym można zamieścić swoje ogłoszenie, związane z zaciągnięciem pożyczki lub też jej udzieleniem. Giełda łączy ze sobą ludzi, którzy mają problemy finansowe oraz tych, którzy dysponują sporymi pieniędzmi. Z giełdy pożyczek prywatnych korzystać mogą zarówno pożyczkodawcy, jak i pożyczkobiorcy. Zazwyczaj przypomina zwykłą stronę internetową, a wszystkie ogłoszenia znajdują się w jednym miejscu, więc można je swobodnie przewertować i porównać.
Najczęściej z tego typu giełd korzystają prywatni inwestorzy, którzy mogą w ten sposób ekspresowo znaleźć osobę zainteresowaną zaciągnięciem pożyczki. Tacy ludzie zyskują na udzielanym oprocentowaniu. Istnieją różne giełdy, ponieważ na niektórych z nich ogłoszenia można dodawać bezpłatnie, a na innych pobiera się prowizję za samo dodanie ogłoszenia. Warto poszukać więc takich, z których można korzystać za darmo i nie trzeba przy tym wypełniać zbędnych formalności.

Giełda pożyczek prywatnych pod weksel

Giełda pożyczek prywatnych – dlaczego warto z niej korzystać?

Jednym z największych atutów tego typu giełd jest oczywiście to, że o pożyczki można ubiegać się nawet wtedy, gdy jest się zadłużonym, ma się zajęcie komornicze lub też pracuje się na czarno. Ponadto w jednym miejscu zainteresowani mogą znaleźć szereg rozmaitych ofert, a więc przyznanie pożyczki wcale nie jest skomplikowanym procesem. Można to zrobić szybko i przyjemnie, a po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku cieszyć się dodatkowymi pieniędzmi.

Giełda pożyczek prywatnych skupia w sobie wielu inwestorów, a więc można mieć pewność, że prędzej czy później natrafi się na ciekawą ofertę, lecz w każdym z tych przypadków warto zapoznać się z ogólnymi warunkami udzielenia pożyczki. Pożyczkobiorcy mogą:

 • wyszukać tańsze pożyczki, niż te, które znajdują się w ofertach bankowych,
 • przeanalizować i porównać konkretne oferty bez wychodzenia z domu, na spokojnie.

Jeśli ktoś chce skorzystać z takiej opcji musi mieć świadomość tego, że w kwestii formalności obowiązywać będzie go jedynie okazanie dowodu osobistego, aby potwierdzić swoją tożsamość.
Korzystanie z giełd pożyczek prywatnych – krótkie podsumowanie

Praktycznie każdy może znaleźć się w trudnej sytuacji finansowej, a wtedy należy poszukać odpowiedniego rozwiązania na wyjście z tarapatów. Taką opcją może być giełda pożyczek prywatnych, dzięki której zyska się pożyczkę, na korzystnych dla siebie warunkach, a przy okazji nie będzie trzeba załatwiać wielu formalności.

Warto wypełnić wniosek, który zostanie rozpatrzony ekspresowo i czekać na otrzymanie dodatkowego zastrzyku gotówki od prywatnego inwestora, którego znajdzie się wśród giełdowych ogłoszeń. Jeśli zainteresowani są zadłużeni w wielu miejscach i nie mają zbyt szerokiego pola do wykonania manewru, taka giełda jest dla nich najkorzystniejszym rozwiązaniem. Wystarczy szybkie wypełnienie wniosku i po krótkim czasie można zdecydowanie poprawić swoją sytuację finansową.5 thoughts on “Giełda pożyczek prywatnych – dlaczego warto się na nią zdecydować?

 • 11 listopada, 2020 o 2:10 pm
  Permalink

  Witam,potrzebuję pilnie pożyczki 10 tyś.zł.na raty,bez przedpłat…Mieszkam w woj.Opolskim.Mam stały dochód….Proszę o kontakt..

  Odpowiedz
 • 13 maja, 2021 o 6:08 am
  Permalink

  Witam. Potrzebuję pożyczyć 10 tys. Zł . Umowa na czas nieokreślony. Proszę i pilny kontakt .

  Odpowiedz
  • 22 czerwca, 2021 o 4:23 pm
   Permalink

   Proszę o pożyczenie 40000 pilne.mam dochody .Kontakt na email

   Odpowiedz
 • 22 czerwca, 2021 o 1:43 pm
  Permalink

  Pilnie potrzebuje pożyczki proszę o kontaky

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *