Gwarantowana pożyczka dla zadłużonych

Gwarantowana pożyczka dla zadłużonych – czemu warto z niej skorzystać?

Finansowanie od prywatnych inwestorów jest coraz bardziej powszechnym zjawiskiem z uwagi na to, że takie pożyczki są udzielane na prostych i przejrzystych zasadach. Nie ma to związku z wypełnianiem szeregu zbędnych formalności, a pieniądze uzyskuje się w krótkim czasie. Można je przeznaczyć na dowolnie wybrany cel. Dwie zainteresowane strony decydują się na zawarcie konkretnej umowy ze ściśle określonymi warunkami finansowania. Jest to jedno z najlepszych rozwiązań dla osób zadłużonych oraz z zajęciami komorniczymi.
Pożyczki prywatne – nikt nie poczuje się pokrzywdzony

Pożyczka prywatna jest przeznaczona praktycznie dla każdego. Nikt nie poczuje się pokrzywdzony, ponieważ wystarczy znaleźć prywatnego inwestora i podpisać z nim umowę pożyczki. Jedna strona pożycza pieniądze, natomiast druga zobowiązuje się je oddać w wyznaczonym wcześniej terminie. Prywatni inwestorzy nie sprawdzają baz dłużników i dotychczasowej historii kredytowej pożyczkobiorców. Liczy się to, aby pieniądze były oddane na czas. To główna zasada, której należy bezwzględnie przestrzegać.

Obie strony ustalają na wstępie kilka istotnych kwestii, w tym:

  • oprocentowanie,
  • sposób spłaty pożyczki,
  • termin spłaty.

Pożyczkodawcy dysponują własnymi środkami finansowymi i mogą je pożyczać komu tylko zechcą. Nie są poddawani żadnym ograniczeniom. Prywatny inwestor nie bada zwykle wiarygodności swojego klienta, a więc z pożyczki prywatnej mogą skorzystać wszystkie te osoby, które nie otrzymały kredytu bankowego lub wsparcia finansowego u instytucji pozabankowych.
Decyzja o zaciągnięciu prywatnej pożyczki – brak zaświadczeń 

Osoby zdecydowane na zaciągnięcie prywatnej pożyczki nie muszą przedstawiać żadnych zaświadczeń. To bardzo istotne, ponieważ nie trzeba prosić o nie swoich pracodawców. Nikt nie musi wiedzieć, że pożyczkobiorca decyduje się na taki krok i z jakiego powodu chce pożyczyć pieniądze od prywatnego inwestora. To sprawa, która jest załatwiana pomiędzy dwiema osobami.

Jeśli ktoś do tej pory miał problemy finansowe i nie mógł regularnie spłacać swoich długów, a są mu potrzebne pieniądze powinien zdecydować się na pożyczkę prywatną. Wszelkie niezbędne procedury zostaną załatwione od ręki, wystarczy ustalić kilka istotnych szczegółów, a następnie prywatny inwestor wypłaca pieniądze pożyczkobiorcy. Zadłużenie nie jest w tym przypadku żadną przeszkodą. Taka oferta może być również bardzo korzystna z punktu widzenia osób, które nie mają stałego zatrudnienia, a jedynie dorabiają. Banki niezbyt przychylnie spoglądają w stronę osób, które nie dostarczą im umowy o pracę lub zaświadczenia o zatrudnieniu.
Prywatna pożyczka – dla kogo będzie trafnym wyborem?

Prywatna pożyczka będzie trafnym wyborem dla wszystkich tych osób, które są zadłużone, mają zajęcie komornicze, nie pracują na etat czy też widnieją w bazach BIK, BIG oraz KRD. Warto to wszystko dokładnie sprawdzić jeszcze przed udaniem się do banku, ponieważ szybko może się okazać, że dana osoba nie ma tam po prostu czego szukać. Nie ma się czym załamywać, ponieważ to właśnie wtedy ostatnią deską ratunku są prywatni inwestorzy.

Prywatne pożyczki są oferowane na wielu forach internetowych. Wystarczy dobrze sprawdzić pożyczkodawcę i na tej podstawie podpisać z nim stosowną umowę. Pieniądze otrzyma się od ręki i będzie można je przeznaczyć na dowolnie wybrany cel.
Udzielenie prywatnej pożyczki – jak to powinno wyglądać?

Dużą zaletą prywatnych pożyczek jest to, że są udzielane nawet w kilkanaście minut i pożyczkobiorcy nie muszą się zbytnio angażować w procedury związane z ich uzyskaniem. Co najważniejsze pożyczka prywatna powinna być udzielona na zasadach zgodnych z obowiązującymi w Polsce przepisami. Nie może być droższa niż 100 procent pożyczanej kwoty, a więc jeśli ktoś zaciągnął pożyczkę na 2000 złotych, powinien oddać maksymalnie 4000 złotych.

Istnieje jeszcze kilka ważnych aspektów, którym warto się przyjrzeć przed zaciągnięciem takiej pożyczki:

  • koszt udzielenia prywatnej pożyczki nie może być większy niż 25 procent kwoty całości zaistniałego zobowiązania,
  • koszty pozaodsetkowe nie mogą być wyższe niż 30 procent całości zobowiązania (w skali jednego roku),
  • odsetki ustawowe powinny wynosić 4-krotność stopy lombardowej NBP.

Na ostateczne koszty takich pożyczek może wpłynąć ustalone oprocentowanie, wynagrodzenie, ubezpieczenie czy też prowizja. O takich szczegółach prywatny inwestor rozmawia z pożyczkobiorcą jeszcze przed podpisaniem stosownej umowy. Dla osób z zadłużeniem jest to gwarancja uzyskania jedynego wsparcia finansowego.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *