Pomoc finansowa dla zadłużonych – co warto wiedzieć

Problemy finansowe mogą przydarzyć się każdemu z nas. Kiedy szybko się ich pozbędziemy, nie pozostaje nam nic innego jak radość, jednak niekiedy zostają one z nami na dłużej. Bardzo często wiele nieprzewidzianych zdarzeń sprawia, że zadłużenie bardzo szybko wzrasta, a my po prostu nie wiemy co zrobić. Co więcej, jak wszyscy wiemy, niespodziewane sytuacja najczęściej zdarzają się w tym samym momencie, co negatywnie oddziałuje na naszą sytuacją finansową. Co zrobić, kiedy będziemy mieli do czynienia z problemami finansowymi? Przekonajmy się!

Unikajmy paniki

W przypadku, gdy mamy do czynienia z trudnościami finansowymi, zachowanie spokoju jest bardzo trudne. Spora część z nas ma dzieci, którym chce zapewnić odpowiednie warunki życia. Nie oznacza to jednak, że samotne osoby są w komfortowej sytuacji. Samodzielne mierzenie się z problemami dla wielu jest po prostu wykańczające. Najważniejsze jest jednak to, aby kłopotom nie towarzyszył brak spokoju. Panika to najgorszy doradca, który nie pozwoli nam podjąć dobrych oraz przyszłościowych decyzji. Kiedy będzie ona nami kierowała, wplątamy się w drogie rozwiązania finansowe, których każdy z nas chce uniknąć.

Analiza naszej sytuacji finansowej

Zanim rozpoczniemy poszukiwania pomocy, powinniśmy wziąć kartkę, długopis, kalkulator oraz rozpocząć analizowanie. Nasza sytuacja finansowa powinna zostać prześwietlona, gdyż bardzo często wcale nie jest aż tak źle, jak mogłoby się nam wydawać. Wszyscy przecież wiemy, że strach ma wielkie oczy, a do zadłużenia trzeba podejść z chłodną głową.

Na samym starcie należy ograniczyć wszelkie drugoplanowe wydatki oraz zastanowić się, na czym możemy oszczędzić przez najbliższe miesiące. Dopiero następnym krokiem jest rozważenie pożyczki w banku, czy też instytucji pozabankowej. Bardzo często samo ograniczenie wydatków będzie wystarczające i pozwoli nam wyjść na prostą.

Kredyt dla zadłużonych – jak to wygląda?

Kredyt dla zadłużonych w banku to dość skomplikowana kwestia, gdyż może on nam zostać udzielony tylko i wyłącznie wtedy, gdy nasze opóźnienie w spłacie nie trwa dłużej niż 30 dni. Kiedy będzie ono większe, bank niezbyt chętnie będzie chciał udzielić nam pożyczki.

Prawda jest jednak taka, że gdy opóźnienie jest niewielkie, a poprzednie należności regularnie spłacaliśmy oraz nasz dochód jest stały, oraz bezpieczny to szansa na kredyt będzie dość duża. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również rozważenie współkredytobiorcy, dzięki któremu nasza wiarygodność zostanie znacznie podniesiona.

Potrzebna pomoc finansowa

Co warto wiedzieć na temat prywatnych kredytów oddłużeniowych?

Niezwykle interesującą propozycją dla zadłużonych osób jest kredyt oddłużeniowy. W przypadku, gdy wpiszemy taką frazę w wyszukiwarkę, naszym oczom ukaże się wiele ofert, pośród których będziemy mogli wybrać tę, która najbardziej nam odpowiada. Prywatna pożyczka oddłużeniowa to rozwiązanie zarezerwowane dla osób, które nie są w stanie uzyskać pożyczki w banku, a ich sytuacja jest naprawdę trudna.

Jaki jest koszt prywatnej pożyczki?

W większości wypadów spotkamy się z kompleksową obsługą, jaka oferowana jest przez firmy prywatne. Najważniejsze jest to, że instytucje te nie tylko pozwolą nam uzyskać pomoc finansową, a także będą prawnym wsparciem w trakcie wychodzenia z długów. Jednak jak wiele będziemy musieli za to zapłacić? Jak się można domyślić, cena jest zależna tylko i wyłącznie od pożyczkodawcy oraz tego, na jaki kredyt się zdecydujemy.

Czy jesteśmy w stanie uzyskać darmową pomoc?

W przypadku, gdy rynek kredytowy jest nam zupełnie nieznany, to najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy profesjonalistów. Nie ważne jest uzyskanie samego wsparcia, a to, aby było ono dla nas po prostu najlepsze. Osoby zadłużone mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy, jaka oferowana jest przez Ośrodki Doradztwa Finansowego i Konsumenckiego. Znajdziemy je w większych miastach, jednak oferują wsparcie całemu województwu, a także tym, które z nim sąsiadują. Kiedy złożymy wniosek, otrzymamy pomoc w zakresie prawnym oraz finansowym.

3 thoughts on “Pomoc finansowa dla zadłużonych – co warto wiedzieć

 • 29 września, 2020 o 11:16 am
  Permalink

  Potrzebuje pilnie pomocy finansowej na wczoraj

  Odpowiedz
  • 19 listopada, 2020 o 10:30 am
   Permalink

   dzień dobry mam na imię Bartosz wpadłem w pętle zadłużenia , mam chwilówki i kredyty ,na sumę 11,042,44 zl i 35,606 zl ,zaczynam wpadać w depresje jestem w bazach bo mam małe opóźnienie mam stały dochód, czy jest jakaś szansa żebym mógł spać spokojnie i zaoferowac rodzine spkojne zycie i dobry byt , jest na dzień dzisiejszy bez dochodow  wszystko  co miałem to częściowo spłaciłem bieżące  wydatki ale  i to jest  za mało 🙁 ,moje życie nie ma sensu 🙁 , szukam pomocy ale odzywają się sami oszuści błagam prosze o pomoc dziekuje 

   Odpowiedz
 • 17 kwietnia, 2021 o 6:23 pm
  Permalink

  szukam pożyczki oddłużeniowej. Pilnie. Dziękuję wszystkim,którzy mi pomogą.AC

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *