Pożyczki prywatne od ludzi

Pożyczki prywatne są formą finansowania, oferowaną przez osoby prywatne osobom prywatnym, firmom, lub instytucjom. Od pożyczek, udzielanych przez banki oraz instytucje finansowe różnią się przede wszystkim zakresem formalności i wymogów, niezbędnych aby uzyskać pieniądze oraz indywidualnym podejściem do każdego wnioskującego. Procedura w przypadku pożyczek prywatnych jest znacznie uproszczona i zależna de facto od pożyczkodawcy. Ważne jest, aby zweryfikować nie tylko uczciwość pożyczkodawcy, ale mieć świadomość warunków, na jakich udzielane jest finansowanie.
Pożyczki prywatne od ludzi – jak wnioskować?

Pożyczki prywatne od ludzi cechują się zdecydowanie mniejszą liczbą warunków, niezbędnych do spełnienia, aby otrzymać pieniądze. Osoba prywatna, posiadająca środki finansowe może zagospodarować je w celu udzielenia wsparcia osobie fizycznej, firmie lub instytucji, które nie mogą pozwolić sobie na finansowanie z banku. Pożyczki prywatne dedykowane są więc osobom, które:

 • są zadłużone,
 • ich dane zamieszczone są w bazach dłużników,
 • pracują na czarno,
 • nie dokumentują całości dochodów,
 • posiadają zajęcia komornicze,
 • uzyskują nieregularny dochód z różnych źródeł, jak praca za granicą.

Wnioskowanie o pożyczkę prywatną jest bardzo proste, a zamiast szczegółowej procedury weryfikacyjnej, jaka odbywa się w instytucjach finansowych, u osoby prywatnej jest szybka odpowiedź i osobiste spotkanie celem rozmowy i ustalenia szczegółów. Wystarczy, że skontaktujesz się online lub telefonicznie, a na kontakt nie będziesz czekał/a długo.
Jakie są warunki pożyczek prywatnych?

Warunkiem otrzymania pożyczki prywatnej jest deklaracja spłaty całkowitej kwoty pożyczki wraz z odsetkami w ustalonych indywidualnie ratach, w zadeklarowanym terminie. W celu precyzyjnego określenia warunków umowy pożyczkodawca wraz z pożyczkobiorcą prywatnym spotyka się na rozmowie. W trakcie tego spotkania wspólnie ustalana jest kwota pożyczki prywatnej, odpowiadająca potrzebom pożyczkobiorcy oraz możliwa do spłaty. Pożyczkodawca prywatny nie sprawdza zestawień osób zadłużonych, historii kredytowej wnioskodawcy oraz jego zdolności do spłaty pożyczki opierając się na zaufaniu do strony umowy. Tak, pomiędzy stronami transakcji musi zostać podpisana umowa, w której dokładnie określone zostaną wszystkie jej warunki:

 • dane stron umowy,
 • kwota pożyczki,
 • całkowita kwota spłaty,
 • termin spłaty pożyczki prywatnej,
 • ilość i harmonogram spłaty w ratach.

Warunki pożyczek prywatnych od ludzi ustalane są indywidualnie pomiędzy stronami transakcji i nie można jednoznacznie określić, jakie są warunki finansowe, związane z oprocentowaniem oraz całkowitymi kosztami pożyczki. Warto korzystać ze sprawdzonych, zweryfikowanych propozycji pożyczek od osób prywatnych, wykazujących się uczciwością, doświadczeniem i rzetelnością. Pożyczki prywatne od osób fizycznych najczęściej nie wymagają dodatkowego zabezpieczenia.
Dlaczego warto skorzystać z opcji prywatnego finansowania od prywatnych ludzi?

Pożyczki prywatne od ludzi to opcja, która przede wszystkim adresowana jest do osób, które nie mogą skorzystać z oferty bankowej i pozabankowej. Sam fakt możliwości uzyskania finansowania większej kwity może stanowić dla wielu osób zaletę w sytuacji, gdy potrzebna jest większa gotówka. Kwota pożyczki ustalana jest indywidualnie, nie ma więc tutaj limitów, jakie określają banki i inne instytucje finansowe. W ofercie prywatnych pożyczkodawców przy pożyczce na niższe kwoty nie wymaga się zabezpieczenia w postaci zastawu, żyranta lub hipoteki.

Taka forma dodatkowego potwierdzenia możliwości spłaty często praktykowana jest w sytuacji, gdy pożyczkobiorca potrzebuje wysokiej kwoty finansowania. Finansowanie w postaci pożyczki od ludzi prywatnych nie jest ujęte do kwoty comiesięcznych zobowiązań, które często weryfikowane są przy chęci skorzystania z zakupu ratalnego, podjęcia karty kredytowej lub wtedy, gdy komornik zajmuje część dochodów. Jeśli jesteś osobą, która wcześniej miała problem ze spłatą pożyczki i Twoje dane znajdują się w rejestrze typu BIK lub KRD pożyczka prywatna jest możliwą opcją finansowania na dowolny cel.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *