Zakup sprzętu elektronicznego i urządzeń RTV AGD na raty – na co zwrcócić uwagę?

Zakupy finansowane za pomocą kredytu bądź pożyczki to bardzo popularny wśród naszych rodaków sposób na zakup nowoczesnych sprzętów. Jeśli jednorazowy wydatek na sprzęt RTV, AGD czy nowoczesny telefon przewyższa możliwości budżetowe kupującego świetnym wyborem będzie zakup na raty. Takie finansowanie daje okazję do tego, by wygodnie rozłożyć swój wydatek na dłuższy czas zachowując wysokość rat odpowiadających możliwościom finansowym kupującego.

Można cieszyć się nowoczesnym sprzętem unikając jednocześnie nadmiernego obciążenia domowego budżetu. Czy jednak każdy może zdecydować się na zakup na raty?. Co w sytuacji osób, które zmagają się z zadłużeniem? Poniżej znajdziecie praktyczne informację na temat zakupu na raty oraz możliwości jakie otwierają się przed kupującymi.

Zakup na raty – restrykcyjne podejście banków

W przypadku zakupu na raty wiele podmiotów handlowych podejmuje współpracę z systemami szybkich płatności, gdzie finansowanie zakupów kredytem ratalnym następuje na mocy współpracy z bankiem. W związku z tym sprzęt na raty dla zadłużonych może okazać się problemem.

Banki przygotowując oferty kredytowe dbają o staranną weryfikację klientów, dlatego nawet jeśli potencjalny zakup nie jest bardzo kosztowny, a ustalone raty nie będą zbyt wysokie to przy złej historii kredytowej klient może spodziewać się odmowy udzielenia kredytu. Zakupy na raty bez zdolności kredytowej mogą okazać się poza zasięgiem.

Zmagania z komornikiem – czy mam szansę na zakup na raty?

Wiele osób zmagających się z długami musi również zmagać się z komornikiem, który odpowiada za egzekucję wierzytelności. Czy jednak taka sytuacja całkowicie zamyka drogę kupującemu czy jednak sprzęt na raty z komornikiem będzie możliwy do kupienia? Trzeba liczyć się z tym, że w przypadku finansowania, za które będzie odpowiadał bank osoby, które mają komornika nie będą mogły liczyć na zakup na raty. Chcąc sięgnąć po telefon czy inne urządzenie z rozłożeniem płatności na raty należy zapoznać się z ofertą instytucji pozabankowych.

W przypadku osób, które mają na głowie komornika rozwiązaniem mogą być pożyczki prywatne, w przypadku których nie następuje weryfikacja zdolności kredytowej. Pożyczki można rozłożyć na raty a pożyczoną kwotę przeznaczyć na dowolny zakup, w tym na nowy sprzęt do domu.

Czy dostępne są oferty pożyczkowe bez weryfikacji baz?

W przypadku osób, które mają zaległości w płatnościach za kredyty i pożyczki, pojawią się negatywne wpisy w bazach w tym BIK, BIG i KRD. Sprzęt na raty bez baz i ich weryfikowania również będzie dostępny dla tych klientów, którzy zdecydują się na ofertę pożyczkową realizowaną przez instytucje pozabankowe. Telefony na raty bez weryfikacji  będzie możliwy do kupienia w przypadku sięgnięcia do ofert pożyczkowych firma, które nie funkcjonują jako podmioty podległe ustawie Prawo Bankowe. Wśród firm pożyczkowych znaleźć można takie, które realizują oferty kredytów ratalnych, które można przeznaczyć na dowolny zakup.

Przy tym pojawia się szansa na to, by znaleźć firmy, które nie weryfikują wspominanych powyżej baz, bądź liberalnie podchodzą do znajdujących się tam negatywnych wpisów. Osoby, które zdają sobie sprawę z tego, że ich historia kredytowa nie jest pozytywna powinny sięgnąć do oferty tych firm pożyczkowych, które nie podejmują się weryfikowania baz.

Raty dla zadłużonych – ograniczone możliwości

Jeśli mówimy o ratach dla zadłużonych powinniśmy powiedzieć, że możliwości dostępne dla klientów są ograniczone, jednak szansa na zakup nie jest całkowicie zamknięta. O ile skorzystanie z oferty banków może być problemowe, o tyle sięgnięcie po oferty pożyczek pozabankowych bądź pożyczek prywatnych da szansę na zakup wymarzonych urządzeń. Co ciekawe raty dla zadłużonych realizowane przez firmy pożyczkowe i pożyczki prywatne mogą być szansą dla tych, którzy na raty chcą sfinansować zakup sprzętu używanego.

Klasyczne pożyczki bankowe nie dają nam takiej możliwości i dostępne są wyłącznie przy zakupach nowych sprzętów. W przypadku firm pożyczkowych o uzyskanie finansowania będą mogły starać się również te osoby, które nie mają zadłużeń, ale posiadane przez nich źródła dochodów nie są przez banki akceptowalne. Podejście firm pożyczkowych jest tutaj dużo bardziej liberalne i pod uwagę brany jest praktycznie każdy dochód klienta niezależnie od formy umowy, w ramach której jest on uzyskiwany.

Zakup na raty – buduj pozytywną historię, szukaj atrakcyjnej oferty

Zakup nowego sprzętu na raty mimo że obarczony pewnymi wymogami i ewentualną weryfikacją klienta daje większości osób szansę na posiadanie nowoczesnego sprzętu bez obciążenia budżetu. W zależności od możliwości finansowych i historii kredytowej klient może szukać oferty finansowania dopasowanej o sytuacji, w której się znajduje. Zakup na raty w przypadku oferty banków to również świetna opcja, pozwalająca na budowanie pozytywnej historii kredytowej. Skoro sklepy stacjonarne czy e-sklepy dają nam taką możliwość to warto z niej korzystać, oczywiście pod warunkiem, że jesteśmy przekonani iż terminowe regulowanie rat nie będzie stanowiło dla nas problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *