Pożyczki od osób prywatnych – całkowicie bez przedpłat (ważne)

Pożyczki prywatne to pożyczki regulowane przez przepisy Kodeksu Cywilnego. Udzielają ich prywatni inwestorzy, a nie banki lub parabanki. W związku z tym są one szczególnie popularne wśród osób, które z powodu zadłużenia bądź innego zdarzenia losowego nie mogą liczyć nawet na chwilówkę.
Pożyczki prywatne: charakterystyka

Jak już wspomniano, pożyczki prywatne podlegają przepisom KC. Nie reguluje ich Prawo bankowe i powiązane z nim ustawy, zatem są wolne od wielu problematycznych ograniczeń. Udzielenie pożyczki prywatnej nie wymaga sprawdzania rejestrów takich jak Biuro Informacji Kredytowej czy Krajowy Rejestr Długów. Nic więc dziwnego, że ta forma wsparcia finansowego jest szczególnie popularna wśród ludzi obciążonych zadłużeniami.

Zwykle stronami w przypadku tego rodzaju pożyczki są osoby prywatne. Warto jednak zaznaczyć, iż pożyczkobiorcą może być także firmą albo organizacja. Pożyczki prywatnej może udzielić zarówno członek rodziny, jak i ktoś zupełnie obcy.

Kwoty i zabezpieczenia

Kwota pożyczki prywatnej zależy od umowy między stronami, więc nie ma zasad dotyczących jej maksymalnej wysokości. Wszelkie parametry pożyczki, takie jak wysokość rat i oprocentowanie, również są ustalane indywidualnie. Czasem ten rodzaj wsparcia finansowego wymaga przedpłaty (lepiej jednak zrezygnować z takich ofert), ale bez problemu można znaleźć pożyczki od osób prywatnych bez przedpłat.
Inwestor ponosi pewne ryzyko, gdyż nie ma możliwości sprawdzenia sytuacji ekonomicznej pożyczkobiorcy. Czasem pożyczka prywatna wymaga zatem odpowiedniego zabezpieczenia, zwłaszcza w przypadku pożyczenia większej sumy pieniędzy. Najczęściej zabezpieczenie umowy pożyczkowej stanowi: weksel, poręczenie, zastaw, przewłaszczenie lub hipoteka.

 • Weksel spełnia rolę papieru wartościowego i stanowi podstawę do skierowania sprawy do sądu, jeśli pożyczkobiorca nie spłaci pożyczki. Pożyczkobiorca zobowiązuje się w nim do spłaty zobowiązania.
 • Poręczenie odnosi się do poręczyciela, który bierze na siebie obowiązek spłaty zobowiązania, jeśli pożyczkobiorca stanie się niewypłacalny.
 • Zastaw polega na ustanowieniu zabezpieczenie pożyczki na ruchomościach (zastaw zwykły) bądź na ruchomościach i zbywalnych prawach majątkowych (zastaw rejestrowy).
 • Przewłaszczenie przenosi prawo własności ustalonej rzeczy ruchomej na pożyczkodawcę. W przypadku braku spłaty zobowiązania, pożyczkobiorca traci ten majątek.
 • Hipoteka stanowi zabezpieczenie ustanawiane na nieruchomości. Zabiera najwięcej czasu, ale jest jedną z bezpieczniejszych form zabezpieczenia dla pożyczkodawcy.

Pożyczki od osób prywatnych bez przedpłat: zalety

Pożyczki prywatne cechują się tym, iż łatwo i szybko można je uzyskać. Najczęściej wystarczy dowód osobisty, dokumenty informujące o zarobkach i zatrudnieniu. Szereg zalet sprawia, że ten rodzaj wsparcia finansowego zyskuje na popularności.
Szeroka dostępność

Pożyczkę prywatną może dostać każdy. Z oczywistych względów jest ona szczególnie atrakcyjna dla osób z zajęciami komorniczymi, zadłużonych, pracujących w szarej strefie. Udzielnie pożyczki od osób prywatnych bez przedpłat odbywa się z pominięciem sprawdzania baz dłużników i weryfikacji historii kredytowej, co skraca całą procedurę. Ponadto pożyczkodawca nie wymaga danych o sytuacji materialnej lub rodzinnej pożyczkobiorcy.

Pożyczki prywatne bez przedpłat

Elastyczność

Regulacje dotyczące pożyczki, zarówno jej wysokości, jak i sposobu spłaty, są ustalane między pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą. Dzięki temu można wynegocjować przyjazne warunki zwrotu zobowiązania. Pożyczkę można wziąć w każdej chwili, więc nierzadko stanowi ostatnią deskę ratunku dla osób w trudnej sytuacji ekonomicznej.
Prywatny inwestor

Pożyczki prywatne są udzielane przez prywatnych inwestorów, którzy nie muszą przestrzegać przepisów obowiązujących banki. Nie potrzebują tony dokumentów, aby zdecydować o tym, czy pożyczki w ogóle udzielą. Ponadto w Internecie można znaleźć wielu prywatnych inwestorów udzielających tego rodzaju wsparcia finansowego.

Bez zabezpieczeń rzeczowych

Mimo że hipoteka i przewłaszczenie stanowią jedne z form zabezpieczenia pożyczki od osób prywatnych bez przedpłat, to nierzadko nie są wymagane. Wystarczy sam weksel, co czyni pożyczki prywatne wyjątkowo nieskomplikowanymi.

Pożyczki prywatne stanowią jedną z najprostszych metod na zdobycie potrzebnych pieniędzy w krótkim czasie. Prostota ich uzyskania i ograniczenie potrzebnych dokumentów do minimum stawia je ponad pożyczkami od instytucji bankowych i parabankowych. Jeśli zatem potrzebujesz gotówki, ale chcesz uniknąć zawiłych procedur, wypełnij wniosek o pożyczkę prywatną.
7 thoughts on “Pożyczki od osób prywatnych – całkowicie bez przedpłat (ważne)

 • 20 października, 2020 o 3:52 pm
  Permalink

  Witam,proszę o pomoc,potrzebuję 12000zł na 36 miesięcy,proszę o kontakt,szymczyk.helena@o2.pl

  Odpowiedz
 • 3 grudnia, 2020 o 1:52 pm
  Permalink

  Potrzebuje pozyczyc 2000zl na 2 miesiące.

  Odpowiedz
 • 13 maja, 2021 o 6:14 am
  Permalink

  Witam. Potrzebuję pożyczyć 10 tys. Zł . Umowa na czas nieokreślony. Proszę i pilny kontakt .

  Odpowiedz
 • 15 sierpnia, 2021 o 1:45 pm
  Permalink

  Potrzebuję pożyczki bez przedpłaty proszę o kontakt mailowy

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *