Pożyczki prywatne od ręki

Pożyczki prywatne od ręki – co trzeba o nich wiedzieć?

Popyt na pożyczki pozabankowe nieustannie rośnie. Dzieje się tak głównie z uwagi na trudne do spełnienia wymagania banków, stawiane osobom ubiegającym się o gotówkę. Ciekawą alternatywą są pożyczki prywatne od ręki, które dla wielu okazują się najlepszym rozwiązaniem.
Czym są pożyczki prywatne od ręki?

Pożyczki prywatne od ręki są to formy finansowania udzielane przez prywatnych inwestorów. Takie zobowiązanie należy spłacić w ustalonym przez obie strony terminie, uwzględniając koszty określone w podpisanej umowie. Co ważne, otrzymanie takiej pożyczki nie wymaga sporej liczby formalności, a na gotówkę mogą liczyć nawet osoby z długami, których historia kredytowa nie jest pozytywna. Podmiotem udzielającym w tym wypadku wsparcia finansowego może być praktycznie każda osoba fizyczna, ponadto nie musi prowadzić działalności w branży finansowej.

Pożyczki prywatne od ręki- w jaki sposób działają?

Proces udzielania pożyczek prywatnych jest bardzo przybliżony do tych udzielanych przez instytucje bankowe czy firmy pożyczkowe spoza sektora bankowego. Wszelkie warunki podyktowane są przez pożyczkodawcę, czyli inwestora. Różnica pomiędzy pożyczkami prywatnymi od kredytów gotówkowych czy chwilówek polega na tym, iż kapitał przyznawany jest przez osobę prywatną. Co ważne, musi być ona właścicielem środków (nie mogą być one wcześniej pożyczone z banku).
Kodeks cywilny reguluje warunki porozumienia pomiędzy dwoma stronami. W przypadku pożyczek prywatnych nie obowiązują limity kwotowe, które przestrzegane są przez banki, firmy pożyczkowe i parabanki. Kwoty kapitału powyżej 500 złotych wymagają spisania umowy. Dokument musi uwzględniać takie informacje, jak:

  • dane personalne obu stron,
  • kwota pożyczki,
  • oprocentowanie,
  • prowizja,
  • kary nałożone na pożyczkobiorcę w przypadku nieterminowej spłaty.

Pożyczki prywatne od ręki są ciekawym rozwiązaniem zwłaszcza dla osób zadłużonych i z ograniczoną zdolnością kredytową, które nie mają szans na gotówkę z innych form finansowania.
Dla kogo dobrym rozwiązaniem są pożyczki prywatne od ręki?

Jest to propozycja dla wszystkich osób, które nie mogą z pewnych względów skorzystać z ofert instytucji bankowych. Otrzymanie środków finansowych z banku wiąże się z koniecznością spełnienia wielu wymagań. Ponadto, klient zostaje dokładnie sprawdzony przez instytucję w bazach dłużników (BIK, BIK, KRD), jak i oceniania jest jego historia kredytowa. Osoby mające problem ze spłatą zobowiązań nie mogą więc liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku pożyczkowego w banku. Podobnie cały proces wygląda w parabankach, które także analizują swoich pożyczkobiorców. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest ubieganie się o gotówkę od osoby prywatnej.

Zalety pożyczki od osoby fizycznej

Uzyskanie środków finansowych w ten sposób jest o wiele prostsze, gdyż wiąże się z mniejszą ilością dokumentów. Co ważne, inwestor nie sprawdza bazy dłużników, czy historii kredytowej swojego klienta. Nie są też wymagane żadne zaświadczenia o zarobkach, bez znaczenia jest rodzaj umowy, a pożyczkę można uzyskać na weksel, bez niezbędnych zabezpieczeń. Cały proces przebiega szybko i sprawnie, a pieniądze otrzymuje się niemal błyskawicznie. Pożyczki prywatne od ręki można zaciągnąć przez internet, wypełniając jedynie wniosek. To bardzo wygodny sposób uzyskania wsparcia finansowego i to w różnej wysokości, gdyż kwota pożyczka jest w pełni dowolna.
Kto może udzielić prywatną pożyczkę?

Pożyczki prywatne od ręki udzielane są zawsze przez osoby prywatne, natomiast ich odbiorcami są przeważnie inne osoby prywatne. Warto jednak podkreślić, iż firma czy organizacja także może ubiegać się o pożyczkę prywatną. Z pożyczki prywatnej od ręki może skorzystać członek rodziny, przyjaciel, znajomy z pracy, przedsiębiorca czy nieznajomy. Pożyczką prywatną można uznać na przykład pieniądze pożyczone siostrze przez brata na otwarcie sklepu.

Pożyczki prywatne od ręki- na jaką kwotę można liczyć?

Kwota zaciągniętej pożyczki jest dowolna i może wynosić od kilkuset do kilkunastu tysięcy złotych. Jej wysokość zależy od pożyczkodawcy, który sam ustala, jaką kwotę jest w stanie pożyczyć, aby też móc liczyć na bezproblemową spłatę rat swojego pożyczkobiorcy. Strony muszą ustalić nie tylko kwotę pożyczki, ale też takie kwestie jak: wysokość oprocentowania, rat czy terminy spłat. Pożyczkę prywatną możesz dostać od zaraz, jeśli potrzebujesz pieniądze na już, wypełnił wniosek i otrzymaj potrzebną gotówkę nawet w jeden dzień.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *